Menu
Dział handlowy
mob. 604 442 420
mob. 604 434 508
mob. 604 442 504
handlowy@emtech.org.pl

Biuro
tel. 42 236 30 35
biuro@emtech.org.pl

K
O
N
T
A
K
T

Cofaj bez obaw

Opublikowano Lipiec 19th, 2016

Soft docking

20130610K89R1Soft Docking jest systemem, zapewniającym większe bezpieczeństwo podczas manewru cofania, który również może znaleźć się w Twojej naczepie.
Dwa ultradźwiękowe czujniki zamontowane z tyłu pojazdu kontrolują bieżącą odległość do rampy załadunkowej, skutecznie ochraniając od kosztownych zniszczeń.

Nasze trzecie oko, bo tak możemy powiedzieć o systemie
Soft Docking, ma za zadanie informowania nas o zmieniającej się odległości do rampy, bądź innej przeszkody.
W odległości równej 3 m zaczynamy otrzymywać krótkie informacje wizualne i dźwiękowe, które zmieniają swoją częstotliwość w zależności od zmieniającej się odległości.
Przy odległości równej 1 m, system bezpiecznego parkowania uruchamia hamulce, z siłą automatycznie dopasowaną do prędkości pojazdu i masy ładunku.
Gdy odległość od przeszkody jest mniejsza niż 0,5 m system sam wyhamowuje naczepę, natomiast sygnały dźwiękowe przechodzą w ton ciągły, a wizualne w świecenie stałe, co alarmuje nas o niebezpiecznie bliskiej przeszkodzie.

W łatwy sposób można wyłączyć sygnały dźwiękowe w przypadku gdy dostawy są nocą, bądź gdy z innych powodów chcemy zrezygnować z tych ostrzeżeń. Wystarczy wtedy dwa razy wrzucić bieg wsteczny, a system sam wyciszy ostrzeżenia dźwiękowe natomiast sygnały wizualne nadal pozostaną aktywne.

Kolejnym atutem rozwiązania Soft docking jest jego łatwy montaż i stosunkowo niskie nakłady.
2016040671H3-1 System nie wymaga żadnych połączeń z ciągnikiem: Soft Docking funkcjonuje jako samodzielne rozwiązanie. Doposażenie odbywa się w bardzo prosty sposób.
System jest kompatybilny z pierwszą i drugą generacją EB+. Funkcja Soft Docking jest zintegrowana w oprogramowaniu EB+ Gen2.

Soft docking to skuteczne niwelowanie wydatków, związanych z kosztownymi naprawami , straconego czasu i spokojny powrót do domu.
naprawa

About the Author

Translate »