Menu
Dział handlowy
mob. 604 442 420
mob. 604 434 508
mob. 604 442 504
handlowy@emtech.org.pl

Biuro
tel. 42 236 30 35
biuro@emtech.org.pl

K
O
N
T
A
K
T

Czas odciążyć Twoje osie!

Opublikowano Lipiec 18th, 2016

Bez nazwy-1 — Odzyskano

EB+ Load Transfer
System zarządzania obciążeniem osi

Bez nazwy-4

System EB+ Load transfer jest nowym udogodnieniem które może zostać zamontowane w Twojej naczepie, jest to innowacyjny system współpracujący z elektronicznym układem hamulcowym EB+, zawieszeniem pneumatycznym oraz zaworem osi podnoszonej który rozwiązuje problem często zmieniającego się nacisku na oś, w czasie kiedy naczepa jest załadowywana bądź rozładowywana – zwłaszcza, gdy znaczna część przewożonego ładunku pozostaje umiejscowiona z przodu naczepy, co skutkuje przeciążeniem osi napędowej ciągnika. Zadaniem systemu EB+ Load Transfer, jest odpowiednie rozłożenie nacisków między osiami, z uwzględnieniem dopuszczalnego zakresu – w odróżnieniu od tradycyjnych zaworów osi podnoszonej, które mają z góry ustalone konkretne wartości ciśnienia. System zaczyna działać od razu po włączeniu zapłonu i podaniu zasilania elektrycznego do modułu EBS naczepy.
Load Transfer analizuje obciążenia osi, oblicza wielkość “rezerwy” obciążenia dla pierwszej i drugiej osi, następnie automatycznie redukuje ciśnienie w miechach zawieszenia trzeciej osi poprzez redystrybucję ciśnienia do pierwszych dwóch, nie przekraczając dopuszczalnych zakresów.
W momencie gdy EB+ Load Transfer jest aktywy, środek ciężkości nieznacznie przesuwa się do przodu. Skróceniu ulega rozstaw osi (przesunięcie środka układu jezdnego) i zmniejsza się w ten sposób nacisk na oś napędową. Działanie funkcji EB+ Load transfer wpływa korzystnie nie tylko na oś napędową. Mniejszy nacisk na ostatnią oś naczepy ułatwia pokonywanie zakrętów, redukuje zużycie ogumienia i ogranicza opór toczenia pojazdu.

About the Author

Translate »